NoviceRegionalni razvojTurizemskupinska

Odbor za turizem in kulturo pri Razvojnem svetu Gorenjske regije gostoval v občini Tržič

 

Odbor za turizem in kulturo pri RSGR združuje predstavnike turističnega in kulturnega sektorja iz gorenjskih destinacij, ki zajema območje 18-ih občin.

Odbor se redno sestaja na različnih lokacijah in združuje vsebinsko pomembne teme z ogledi bolj ali manj znanih turističnih in kulturnih znamenitosti. S tem načinom dela se plemeniti povezovanje akterjev posameznih destinacij na turističnem in kulturnem področju, izmenjujejo se izkušnje, kujejo skupni projekti, obiskovalcem pa se širi paleta možnosti različnih doživetij, ki jih celotno območje ponuja.

Februarsko sejo Odbora je gostila Občina Tržič. Člane odbora je pozdravil in nagovoril tudi župan Peter Miklič, ki je pohvalil povezovanje in sodelovanje kot eno izmed dejavnosti odbora. Poudaril je, da je Tržič odprt za sodelovanje in s tem skupaj z ostalimi občinami Gorenjske lahko ustvari še privlačnejšo in raznoliko turistično ter kulturno ponudbo.

V vsebinskem delu seje je Odbor obravnaval možnost vzpostavitve skupnega koledarja dogodkov na Gorenjskem, kar bi obiskovalcem ponudilo celovit pregled dogajanja na širšem območju. Na dnevnem redu seje odbora je bila tudi tematika upravljanja daljinskih pohodniških poti na Gorenjskem in možnost njihovega razvoja. Na tem območju so vzpostavljene štiri pohodniške poti: Julijske Alpe, Karavanke, Škofjeloško hribovje in Kamniško Savinjske Alpe. V sklopu odbora so se upravljavci poti sestali z namenom sodelovanja in povezovanja. Vse poti nudijo pestro in edinstveno doživetje. S premišljenim upravljanjem se lahko pripomore k razbremenitvi najbolj obremenjenih lokacij in k boljši izkušnji pohodnikov.

Predstavnica občine Tržič, Andreja Rauch, je članom odbora predstavila potek in rezultate projekta »REVIVE – Eksperiment revitalizacije degradiranih prostorov«. Projekt se osredotoča na iskanje trajnostnih, inovativnih in vključujočih rešitev za revitalizacijo degradiranih prostorov. Cilj je oživiti tovrstne prostore, da bi ponovno postali vitalni del skupnosti.

Ob zaključku seje je sledil ogled novo odprtega Podjetniškega inkubatorja s predstavitvijo njegove vzpostavitve in načrtov za prihodnje. Terenski del seje je bil ogled Šentanskega rudnika. Pod vodstvom Gašperja Golmajerja je bil ogled obogaten z navdihujočo razlago o zgodovini rudnika, kot tudi o urejanju rudnika za oglede ter načrtih o razvoju ponudbe za obiskovalce.